Fransa Top 14’te heyecan, bugün oynanacak tek maçla başlıyor. Saat 23:00’de başlayacak olan mücadelede Toulon ile Brive takımları karşı karşıya gelecek.

Bu karşılaşmada Toulon ilk altı sıraya girebilmek için mücadele ederken, Brive ise alt sıralardan kurtulma mücadelesini verecek. Toulon’da Sergio Parisse ve Baptiste Serin önemli oyuncular arasında yer alıyor. Brive ise Gürcülere güvenmekte.

Bu hafta Top 14’te altı maç oynanacak. Montpellier – Stade Français maçı COVID-19 pandemisinden dolayı ileri bir tarihe ertelendi. Diğer maçlar ise planlandığı gibi oynanacak. Söz konusu maç, Montpellier’in bu sezon ertelenen üçüncü maçı oldu. Daha önce Montpellier – Castres ve Lyon – Montpellier maçları ileri bir tarihe ertelenmişti. Montpellier – Castres maçı iki hafta sonra oynanacak.

Diğer maçlara gelindiğinde Cumartesi günü üç maç var. İlk olarak saat 17:15’te Toulouse – Castres maçı oynanacak. Geçtiğimiz hafta ikinci galibiyetini alabilen ve genel olarak kötü başlayan Castres, üçüncü sırada bulunan Toulouse’u da geçerek iyi çıkışı devam ettirmek istiyor. Toulouse ise liderliğe geçmek için uğraşacaklar. Saat 20:15’te ise iki maç oynanacak. Bunların ilkinde alt sıralardan kurtulmak isteyen iki takımı karşı karşıya gelen Bordeaux – Bayonne maçı oynanacak. Diğer mücadelede ise Play-Off hattını yakından ilgilendiren Racing 92 – Pau maçı var.

Pazar gününde ise iki maç bulunuyor. Bu maçların ilkinde Lyon, saat 21:00’de yedi maçta sadece bir puan toplayabilen Agen’ı konuk edecek. Saat 23:05’te ise haftanın maçı olan Clermont Auvergne – La Rochelle maçı oynanacak. Ligde haftaya ilk iki sırada giren bu iki takımın mücadelesi, ragbiseverlerini merakla beklenen maçlar arasında yer alıyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir