Tri-Nations Test match, Brisbane Stadium, Brisbane, Queensland, Australia 7/11/2020 Australia vs New Zealand New Zealand's Scott Barrett comes up against Rob Simmons of Australia Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Dan Peled

Üç Ulus Şampiyonası’nın ikinci, Bledisloe Kupası’nın ise dördüncü ve son haftasında Avustralya, Yeni Zelanda’yı 24-22 mağlup etmeyi başardı. Böylece Avustralya Bledisloe Kupası’nı galibiyetle kapatırken, Üç Ulus Şampiyonası’nda ise ilk galibiyetini aldı.

Maçta ilk dakikalarda her iki taraftan try gelirken, daha sonraki dakikalarda her ikisi de tehlikeli tackledan olmak üzere taraflara kırmızı kart geldi. Yeni Zelanda’dan Ofa Tu’ungafasi, Avustralya’da ise Lachlan Swinton takımlarını daimi olarak 14 kişi bıraktı. İlk yarının son dakikalarında ise Marika Koroibete sarı kartla 10 dakikalığına günah çukuruna gitti.

Maçın ikinci yarısında ise Avustralya’nın kaçışına, Yeni Zelanda’nın kovalayışına sahne oldu. Her ne kadar bu devrede Reece Hodge sarı kart görerek günah çukuruna gitse de geri döndüğünde takıma katkısını ihmal etmedi. Maçın sonlarına doğru kaydettiği try ile Avustralya rahatlasa da Yeni Zelanda’nın tryı da son dakikaya heyecan getirmesine neden oldu. Yine de Avustralya maçı kazanmasını bildi.

Üç Ulus Şampiyonası’nda bir sonraki maç 14 Kasım Cumartesi günü oynanacak. TSİ 08:30’da başlayacak olan mücadelede Arjantin ile Yeni Zelanda takımları karşı karşıya gelecek.

Video Credit: SANZAAR

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir