Guinness PRO14, Parc y Scarlets, Llanelli, Wales 8/11/2020 Scarlets vs Zebre Scarlets' Ed Kennedy wins a line out Mandatory Credit ©INPHO/Rogan Thomson

Pro14’te günün kapanış mücadelesinde Scarlets, evinde Zebre’yi 18-17 mağlup etmeyi başardı. Böylece Scarlets sezonun ikinci galibiyetini alırken, Zebre ise A Konferansı’nda haftayı son sırada tamamladı.

Normalde Scarlets maça iyi başladı. Conbeer ve Becker’ın kaydettiği trylarla öne geçen Scarlets, her ne kadar Zebre karşısında baskı kursa da rakibin hücumlarına faul ile durdurduktan sonra gelen penaltılarla Zebre, ilk yarıya dokuz sayı geride kapatmayı başardı. Maçın ikinci yarısında karşı atağa geçen Zebre her ne kadar try ile taçlandıramasa da penaltı atışlarını iyi değerlendirerek farkı azaltmayı başardılar. 55. dakikada Bruno’nun tryıyla Zebre ilk tryını buldu. Rizzi’nin ilk yarının sonlarına bulduğu penaltıyla da Zebre öne geçti. Ancak Scarlets pes etmedi ve O’Brien’ın kullandığı penaltı atışıyla Zebre’ye cevap verebilmeyi başardı. Kalan dakikalarda rakibin cevap vermesini engelleyen Scarlets, böylece galibiyete ulaşmayı başardı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir