State of Origin’de serinin ikinci maçı dün oynandı. Bu karşılaşmada New South Wales bu sefer işi sıkı tuttu ve Queensland’a fazla geçit vermeden 34-10’luk skorla galip gelmeyi başardı. Böylece New South Wales seriyi son maça taşıdı.

Queensland ilk dakikalarda iyi başladı. Xavier Coates’in 7. dakikada köşede bulduğu try ile Queensland’ı öne geçirdi. Ancak daha sonraki dakikalar Queensland için iyi olmadı. İlk olarak Cody Walker 16. dakikada savunma hattını aşarak tryını yaptı ve Nathan Cleary’nin kullandığı ek sayı atışıyla öne geçmeyi başardı. Daha sonrasında James Tedesco 23. dakikada, Josh Addo-Carr ise 38. dakikada bulduğu trylarla farkı daha da açtı. Cleary bu trylardan sonra gelen ek sayı atışlarında da isabet buldu.

Embed from Getty Images

Maçın ikinci yarısında New South Wales trylarına devam etti. Maçın 43. dakikasında Jack Wighton, hücumda rakibin hattını aşarak try bulmayı başardı. Daniel Tupou da 53. dakikada NSW’nin beşinci tryını kaydetmesini bildi. Ancak Cleary bu trydan sonra gelen ek sayı atışını kaçırdı. Maçın 57. dakikasında Payne Haas ve Tino Fa’asuamaleaui, birbirlerine yaptıkları faullerin ardından günah çukuruna yollandılar. 63. dakikada Josh Papalii rakipleri tarafından durdurulamadı ve Queensland’ın ikinci tryını kaydederek taraftarlarını umutlandırdı. Valentine Holmes’un ek sayısı sonrasında ise skor 28-10’a geldi. Maçın 65. dakikasına geldiğinde Carr yine sahneye çıktı ve skorunu 32-10’a getirdi. Cleary’nin atışı sonuç gelmedi, ancak 78. dakikada Ben Hunt’ın tehlikeli tackle sonrasında NSW penaltı atışını kazandı. Bunu iyi kullanan Cleary maçın skorunu belirledi.

State of Origin serisinde perde 18 Kasım Çarşamba günü TSİ 12:10’da başlayacak olan üçüncü maçla kapanacak. Brisbane’deki Suncorp Stadyumu’nda oynanacak mücadelenin sonunda State of Origin serisinin kazananı belli olacak.

Video Credit: National Rugby League

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir