İngiltere Süper Ligi’nde Play-Off ilk turunda ikinci maç dün oynandı. Bu maçta Catalans Dragons ile Leeds Rhinos takımları karşı karşıya gelirken, maçı kazanan taraf 26-14’lük skorla Catalans Dragons oldu. Böylece Fransa temsilcisi yarı finalde St. Helens’ın rakibi oldu.

Bu sonuç aynı zamanda Catalans Dragons için İngiltere Süper Ligi tarihinde en önemli başarısına üçüncü kez imza atması anlamına geliyor. Daha öncesinde 2009 ve 2014 yıllarında yarı finale çıkmış, ancak 2009 yılında yine Leeds Rhinos’a, 2014 yılında ise Wigan Warriors’a mağlup olmuştu. 2018 yılında ise Ragbi Lig Challenge Kupası’nı kazanarak İngiltere dışından bu kupayı kaldıran ilk takım olma unvanına erişmişti.

Catalans Dragons’ta David Mead, Israel Folau, Samisoni Langi ve Tom Davies try yapan isimler oldu. James Maloney ise dört ek sayı atışını da başarıyla ulaştırırken, bir de penaltıyı kaydetti. Leeds Rhinos’ta ise Konrad Hurrell’in yanı sıra Liam ve Alex Sutcliffe kardeşler try yapan isimler oldular. Rhyse Martin ise bir ek sayı atışında isabet buldu.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir