2020 State of Origin’de perde, bugün oynanacak tek maçla kapanıyor. Saat 12:10’da başlayacak olan mücadelede Queensland ile New South Wales takımları son defa sahaya çıkacaklar.

Queensland eyaletindeki Brisbane kentinde yer alan Suncorp Stadyumu’nda oynanacak olan mücadele, haliyle Queensland’ın ev sahibi avantajıyla oynanacak. Tam kapasiteyle oynanacak olan bu mücadelede stadın tıklım tıklım dolması beklenirken, New South Wales’in bu seyirci avantajı karşısında ne kadar kullanacağı tartışma konusu.

Maçta Queensland ekibi Cameron Munster’ın geri dönüşüyle büyük moral buldu. HIA protokollerini geride bırakan Munster, maçta kadrodaki yerini alacak. Xavier Coates sakatlığı nedeniyle kadroda yok. Corey Allan’ın son adam oynayacağı kadroda Valentine Holmes da kanat pozisyonunda mücadele edecek. Brenko Lee de fitness testlerinden geçerse kadrodaki yerini koruyacak.

New South Wales’deyse Nick Cotric ilk 17 kişilik kadroda bulunmuyor. İkinci maçta yer alan 17 kişilik kadronun büyük ölçüde korunması beklenirken, Josh Addo-Carr ilk 13 içerisinde yer alıyor. Sakatlıktan geri dönen Ryan Papenhuyzen’ın yanı sıra Cameron McInnes ise ilk 17’nin dışında bulunuyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir