İngiltere Süper Ligi’nde heyecan, bugün ve yarın oynanacak olan yarı final maçlarıyla devam edecek. KCOM Stadyumu’nda oynanacak olan final maçı öncesinde takımlar, finale çıkmak için sahaya çıkacaklar.

Yarı finalin ilk maçında Wigan Warriors ve Hull FC, bugün saat 22:45’te DW Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Lig liderliği şildini alan Wigan Warriors, bir yıllık aranın ardından yeniden şampiyon olmanın hesaplarını yapıyor. Bu konuda baş antrenör Adrian Lam, her ne kadar Challenge Kupası’nda finalde kaybetseler de bu sefer finale ulaşmayı hedefliyorlar. Ayrıca bu sezonun takım için önemi büyük. Çünkü Sean O’Loughlin sezon sonu emekliliğe ayrılıyor. Hull FC ise bu yarı finalde yeni bir sürpriz yapmanın peşinde. En son 2017’de oynadığı yarı final maçını kaybeden Hull FC, bu yıl daha da ileriye gitmenin hesaplarını yapıyorlar. Altıncı sırada başladığı Play-Off mücadelesinde Warrington Wolves’u saf dışı burakan Hull FC, peri masalını bu maçla devam ettirmenin hesaplarını yapıyor.

Yarı finalin ikinci maçında ise St. Helens ile Catalans Dragons takımları karşı karşıya gelecek. Yarın TSİ 22:45’te Totally Wicked Stadyumu’nda gerçekleştirecek olan mücadelede geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak kapatan St. Helens, hem unvanını korumak hem de son altı yarı final maçından beşinci kez yenilmemek için sahaya çıkacaklar. Israel Folau’lu Catalans Dragons ise tarihinde ilk kez finale çıkmak için sahaya çıkacaklar. Daha önce Ragbi Lig Challenge Kupası’nı kazanan İlk İngiltere dışı takım olma unvanını alan Dragons, bunu İngiltere Süper Ligi’nde de yapmak istiyorlar.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir