Autumn Nations Cup, Parc y Scarlets, Llanelli, Wales 21/11/2020 Wales vs Georgia Wales' Rhys Webb scores a try Mandatory Credit ©INPHO/Ryan Hiscott

Sonbahar Uluslar Kupası’nda günün ikinci maçında Galler ile Gürcistan takımları karşı karşıya geldi. Bu maçta Galler, Gürcistan karşısında zorlu anlar yaşasa da bunların üstesinden gelerek Gürcistan’ı 18-0 mağlup etti. Böylelikle Galler, Wayne Pivac yönetiminde çıktığı yedinci maçta ilk galibiyeti elde etti.

Söz konusu maçın ilk yarısı dengeli geçti. Bu mücadelede ilk olarak Callum Sheedy, scrumda Galler’in yarattığı üstünlükle Gürcistan’a faul yaptırması sonucu oluşan penaltıyı değerlendirerek takımı öne geçirdi. Ardından Louis Rees-Zammit’in tryıyla Galler farkı açmayı başardı. Sheedy’nin kullandığı ek sayı sonrasında ilk yarı 10-0 bitti.

Maçın ikinci yarısında Galler yine atağa kalkmaya başladı. Gürcistan bu ataklarını savuşturmaya çalıştığında hata yapınca Galler yine penaltı kazandı. Sheedy, bu penaltıyı da iyi değerlendirdi ve skor 13-0’a getirdi. Bundan kısa bir süre sonra Justin Tipuric’e high tackle yapan Beka Saginadze sarı kart görerek 10 dakikalığına Gürcistan’ı 14 kişi bıraktı. Maçın sonlarına doğru da Rhys Webb, bitirici vuruşu yaparak Galler’i rahatlamasını sağladı. Sheedy bu ek sayı atışını kaçırdı. Ancak Galler’in altı maçlık mağlubiyet serisini sonlandırmasına engel olamadı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir