Sonbahar Uluslar Kupası’nda final haftası, bugün TSİ 15:00’de başlayacak olan Gürcistan – Fiji maçıyla başlayacak. Grup aşamasını son sırada tamamlayan iki takımın mücadelesinde Gürcistan ile Fiji, yedincilik için mücadele edecek.

Bu maç öncesinde Gürcistan’da bir iyimserlik hakim. Grup aşamasında rakiplerine karşı her ne kadar puan alamasalar da fazla puan yemeyen Gürcistan, bu sefer Fiji karşısında galibiyet elde ederek Sonbahar Uluslar Kupası’na galibiyetle kapatmayı hedefliyorlar. Fiji’de ise COVID-19 vakalarının çıkması nedeniyle grup aşaması maçlarını 28-0’lık hükmen yedikten sonra şampiyonadaki ilk ve tek maçlarına çıkmayı hedefliyorlar.

Maçta Gürcistan Ragbi Milli Takımı’nın baş antrenörü Levan Maisashvili, bu konuda en iyisine güvenmekte. Her ne kadar Lasha Khmaladze sakatlığı nedeniyle kadroda yer almasa da Merab Sharikadze ve Giorgi Kveseladze’ye güvenmekte. Ayrıca Vasil Lobzhanidze ve Tedo Azhandadze de yarı beklerde Gürcistan’ın etkili olmak için uğraşacak isimler arasında.

Fiji’de ise Vern Cotter onur savaşına çıkacak. Semi Radradra’nın önemli isimlerinden birisi olarak gösterilen Fiji’de Nemani Nadolo da Gürcistan’ın kilidini açabilmek için mücadele edecek. Bu maçta Fiji’ye pek şans tanımıyor. Zira çıkan COVID-19 vakaları nedeniyle daha önceden de belirttiğimiz gibi Fiji pek fazla maç yapamadı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir