Autumn Nations Cup, Aviva Stadium, Dublin 13/11/2020 Ireland vs Wales A view of the Autumn Nations cup Mandatory Credit ©INPHO/Dan Sheridan

Sonbahar Uluslar Kupası’nda perde, bugün oynanacak olan İngiltere – Fransa maçıyla kapanıyor. Grupları ilk sırada tamamlayan İngiltere ve Fransa takımları, TSİ 17:00’de Twickenham’da başlayacak olan final maçında şampiyonluk için mücadele edecekler.

Bu mücadelede İngiltere, evinde yaşanacak seyirci avantajını Fransa karşısında etkili değerlendirmeye çalışırken, Fransa ise Altı Ulus Şampiyonası’nda yaşadıkları tecrübeye güveniyor. Hatırlanacağı üzere bu iki takım arasında oynadıkları son maç 24-17’lik Fransa üstünlüğüyle noktalanmıştı. Ancak İskoçya karşısında aldıkları şok mağlubiyet, onlara averajla ikinciliğini getirmişti. Diğer yandan İngiltere’nin baş antrenörü Eddie Jones, bugün oynayacakları maç öncesinde antrenman taktiğini değiştirdikleri zaman en üst düzeye ulaştıklarını belirterek bu maçta en iyi şekilde sahaya çıkacaklarını söyledi. Fransa’da ise Fabien Galthie, oyuncularının tecrübelerine güvendiklerini ve buna bakarak hazır olacaklarını belirtti.

Bu maç öncesinde İngiltere’deki ilk 15’te tek bir değişiklik bulunuyor. Eddie Jones, Jonathan Joseph’in yerine Anthony Watson’ı ilk 15’e dahil etti. Yedeklerde ise Max Malins ve Joe Marchant bulunuyor. Fransa’da ise Baptiste Couilloud ilk defa kaptanlık yürütecek. Diğer yandan Yoram Moefana, Hassane Kolingar ve Selevasio Tolofua ilk defa Fransa formasını giyecek. Alivereti Raka’nın kanada geçtiği takımda Pierre Bourgarit ise maça kancada başlayacak.

Bu maçta ayrıca diğerlerinden farklı bir durum yaşanacak. 2 Aralık’tan beri yürürlükte olan COVID-19 esnekliği nedeniyle Twickenham’da 2000 seyirci maçı yerinde takip edebilecek. Bu olanak,  Gallagher Premiership’te dün oynanan Wasps – Newcastle Falcons maçında da yaşanmıştı. Coventry’de oynanan maç, aynı zamanda Gallagher Premiership’te sezonun ilk seyircili maçı olarak da kayıtlara geçmiş durumda.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir