Heineken Champions Cup Round 1, Kingspan Stadium, Belfast 11/12/2020 Ulster vs Toulouse Toulouse's Cheslin Kolbe scores a try Mandatory Credit ©INPHO/Dan Sheridan

Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda dün oynanan ikinci maçta Ulster ile Toulouse takımları karşı karşıya geldi. Söz konusu maçta büyük çekişmeye sahne olurken, maçı kazanan taraf, 29-22’lik skorla Toullouse oldu.

Bu maçta perdeyi Ulster açtı. Rob Herring ve Ian Madigan’ın 13. ve 16. dakikalarda buldukları trylarla Ulster birden öne geçti. Ancak Toulouse pes etmedi ve Cheslin Kolbe’nin bulduğu tryla cevap verdi. Antoine Dupont’un ilk yarının sonlarına doğru bulduğu tryın ardından Toulouse ilk yarıyı önde kapattı.

Maçın ikinci yarısının başlarında Ulster penaltıyı kazandı ve John Cooney’in kullandığı penalyıyla yeniden öne geçti. Daha sonrasında Rory Arnold’un tryıyla Toulouse yeniden öne geçerken, Herring de buna karşı ikinci tryı kaydederek cevap verdi. Kolbe ise ilerleyen dakikalarda ikinci tryı Toulouse hanesine yazdırdı. Maçta başka sayı olmadı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir