Altı Ulus Şampiyonası’nın ardından Avrupa’nın en büyük ragbi milli takımlar organizasyonu olan Ragbi Avrupa Şampiyonası’nda 2020 sezonunun geri kalanının akıbeti belli oldu. Buna göre söz konusu maçlar, 2021 Şubat’ta oynanmaya başlanacak.

İlk olarak 6-7 Şubat 2021 tarihlerinde 2020 sezonunun son hafta maçları oynanacak. Bu haftada Romanya – Belçika, Gürcistan – Rusya ve İspanya – Portekiz maçları yapılacak. Ardından 20-21 Şubat tarihlerinde Ragbi Avrupa Şampiyonası’nda son sırada tamamlayan takım ile Ragbi Avrupa Trofesi’ni şampiyon olarak tamamlayan Hollanda Play-Out maçı yapacak.

Bu maçların tamamlanmasının ardından 2021 Ragbi Avrupa Şampiyonası’nın takvimi belli olacak. Bu maçlar 6-7 Mart 2021 tarihlerinde başlayacak ve Temmuz 2021 test döneminde de devam edecek. Söz konusu şampiyona, aynı zamanda 2023 Ragbi Dünya Kupası’na katılım yolunda önemli bir yer teşkil ediyor. Çünkü o sezonda ilk iki sırada tamamlayan takımlar doğrudan finallere giderken, üçüncü sırada tamamlayan takım ise repesaj turnuvasına katılacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir