EPCR organizasyonlarında heyecan, bu hafta oynanacak ikinci hafta maçlarıyla kaldığı yerden devam edecek. Bu kapsamda Şampiyonlar Kupası’nda ve Challenge Kupası’nda bugün ikişer maç oynanacak.

Toulouse – Exeter Chiefs, Glasgow Warriors – Lyon ve La Rochelle – Bath maçlarının COVID-19 vakaları ve yakın temaslar nedeniyle iptal edildiği haftada ilk olarak Şampiyonlar Kupası’nda Scarlets – Toulon, Challenge Kupası’nda ise Castres – Newcastle Falcons maçları oynanacak. Cuma günü TSİ 20:30’da başlayacak mücadelelerin ardından heyecan, Şampiyonlar Kupası’nda Wasps – Montpellier, Challenge Kupası’nda ise Brive – Zebre maçları oynanacak.

Şampiyonlar Kupası’nda haftanın en önemli maçı olarak Leinster – Northampton Saints maçı gösteriliyor. Söz konusu iki takım her ne kadar dokuz defa karşılaşsa da Leinster bunların sekizinde galip gelmişlerdi. Northampton Saints sadece bir maçtan zaferle ayrılmıştı. Yine de Pro14’te fırtınalar gibi estiren Leinster’a karşı iyi bir iş çıkarmak istiyor. Bu maç yarın TSİ 16:00’da başlayacak.

Şampiyonlar Kupası’ndaki bir diğer maçta ise Clermont Auvergne ile Munster takımları karşı karşıya geliyor. Aynı gün saat 20:30’da başlayacak mücadelede sezonu galibiyetle başlayan iki takım çeyrek finale kalabilmek için kritik bir sınava çıkacak. Daha önce oynadıkları yedi maçın beşinde Clermont Auvergne zaferle kazandı. Ancak şu anda her iki takım da formunda gözükmekte.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir