European Rugby Champions Cup Round 2, RDS, Dublin 19/12/2020 Leinster vs Northampton Saints Leinster's James Ryan and Ross Molony celebrate after the game Mandatory Credit ©INPHO/Bryan Keane

Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda günün ilk maçında Leinster, Northampton Saints’i 35-19 mağlup etti. Böylece Leinster ikide iki yaparken, Northampton Saints ise sezonun ilk mağlubiyetini aldı.

Maçın geneline bakıldığında Leinster fazla zorlamadı. Her ne kadar Northampton Saints ilk yarının ortalarına doğru farkı azaltmaya çalışsa da ilk yarının son dakikalarında try bulan Leinster, ilk yarıyı rahat kapatmayı başardı. Maçın ikinci yarısının başlarında Leinster try ile perdeyi açarken, Northampton Saints ise karşı try yaparak cevap verdi. İlerleyen dakikalarda Northampton Saints try bulmaya çalıştı, ancak Leinster oyuna ağırlığını daha da arttırarak cevabını verdi. Son olarak bulduğu penaltılarla Leinster son noktayı koydu.

Leinster / Try: Josh Murphy, Cian Healy, Dave Kearney, Jamison Gibson-Park. Ek Sayı: Ross Byrne (Üç defa). Penaltı: Ross Byrne (İki defa)

Northampton Saints / Try: Fraser Dingwall, Tom James, Nick Isiekwe. Ek Sayı: Rory Hutchinson (İki defa)

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir