Altı Ulus Şampiyonası’nda 2021 sezonunu yönetecek hakemler belli oldu. Buna göre Wayne Barnes iki maç yönetecek ve böylece yönettiği test sayısını 95’e çıkaracak. Hali hazırda test kariyerini noktalayan Nigel Owens’ın yönettiği test maçı sayısı 100. Bu sayede kendisinin Owens ile arasındaki farkı beşe indirecek.

Diğer yandan Romain Poite, 14 Mart’ta oynanacak olan İskoçya – İrlanda maçıyla birlikte yönettiği test maçı sayısını 71’e çıkaracak. Böylece Romain Poite, World Rugby tarihinde en fazla test maçını yöneten üçüncü hakem olacak. İskoçya Ragbi Birliği’nden Mike Adamson, 13 Şubat’ta oynanacak olan İngiltere – İtalya maçında ilk defa bir test maçını yönetecek.

Güney Afrika Ragbi Birliği’nden Jaco Peyper, COVID-19 pandemisi ortaya çıktığından beri ilk defa bir test maçını yönetecek. Söz konusu maç, 13 Mart tarihinde oynanacak olan İngiltere – Fransa maçı olacak. Joy Neville ise video hakemliğe devam edecek. Bunların ilki 6 Şubat’ta oynanacak olan İngiltere – İskoçya maçı, diğeri ise bir hafta sonra oynanacak olan İngiltere – İtalya maçı olacak.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir