Guinness PRO14, Scotstoun Stadium, Glasgow, Scotland 5/12/2020 Glasgow Warriors vs Dragons Steam rises from players from both teams after the game Mandatory Credit ©INPHO/Craig Watson

Pro14’te heyecan, bu haftasonu oynanacak olan dokuzuncu hafta maçlarıyla devam edecek. COVID-19 etkileri sebebiyle sadece üç maç yapılacak olan bu haftalarda yarın Dragons – Cardiff Blues ve Ospreys – Scarlets, Pazar gününde ise Connacht – Ulster maçı oynanacak.

Bu hafta öncesinde Ulster – Connacht maçı haftanın maçı olarak gözüküyor. Genelde Munster – Leinster derbisinin gölgesinde kalan bu eşleşme, maçın ertelenmesi sonrasında önemli bir yer bulmaya başladı. Söz konusu maçta Ulster dokuzda dokuz yapmak için sahaya çıkacak. Connacht ise konferans liderlerinin finale çıkacağı bu sezonda Munster ile arasındaki puan farkını azaltmak için çabalayacak.

Diğer eşleşmelere gelindiğinde Galli takımların çekişmeleri sahne olacak. Konferanslarında üç ve dördüncü sıralarda yer alan bu takımlarının birbirleriyle mücadele edeceği haftada Ospreys ve Dragons A Konferansı’nda, Scarlets ve Cardiff Blues ise B Konferansı’nda üçüncü olabilmek için sahaya çıkacak. Scarlets’ın Cardiff Blues’tan iki puan önünde yer alıyor. Ancak Ospreys ve Dragons aynı puana sahipler. Dolayısıyla bu hafta oynayacakları maçlar, özellikle Şampiyonlar Kupası’na katılma yolunda önemli bir anı teşkil ediyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir