Gallagher Premiership’te heyecan, bugün başlayacak tek maçla devam edecek. Saat 18:00’de başlayacak olan mücadelede Bristol Bears ile Newcastle Falcons takımları karşı karşıya gelecek. Ayrıca haftasonu üç maç oynanacak.

Worcester Warriors – Harlequins ve London Irish – Northampton Saints maçlarının COVID-19 vakaları nedeniyle iptal edildiği haftada Bristol Bears – Newcastle Falcons maçı haftanın maçı olarak değerlendirilebilir. Çünkü ligde iki ve üçüncü sırada bulunan bu iki takımın birbirleriyle bir puan farkı bulunuyor ve galip gelen tarafın en azından haftayı ikinci tamamlayacak. Bu maçta Charles Piutau, Bristol Bears’a döndükten sonraki ilk maçına çıkacak. Newcastle Falcons’ta ise Matias Orlando, takımla ilk maçına çıkacak.

Embed from Getty Images

Yarın da iki maç oynanacak. Bunlardan ilki 2019-20 sezonu finalinde karşı karşıya gelen Wasps ile Exeter Chiefs, bu finalden sonra ilk defa birbirleriyle karşılaşacaklar. Bu maç öncesinde Exeter Chiefs her zamanki gibi dörtte dört yaparken, Wasps ise şu ana kadar aldıkları iki mağlubiyetle yedinci sırada bulunuyor. Exeter Chiefs’in baş antrenörü Rob Baxter şu ana kadar takımın gittiği yerden memnun durumda ve daha da iyisini yapabileceğini düşünüyor. Wasps ise üst sıralara gitmenin peşinde olacak.

Embed from Getty Images

Günün üçüncü maçında ise Gloucester ile Sale Sharks takımları karşı karşıya gelecek. İlk dört hafta sonunda dört galibiyetle sondan ikinci sırada bulunan Gloucester, bu kötü gidişatı düzeltmek adına çıkışa geçebilmek istiyor. Ancak Sale Sharks da ilk dörtteki yerini korumanın ve Bristol Bears – Newcastle Falcons maçının sonucuna bağlı olarak haftayı üçüncü sırada kapatmanın niyetinde. Gloucester’da James Hanson, Alex Craig, Stephen Varney, Alex Seville, Matt Garvey ve Billy Twelvetrees uzun bir aranın ardından yeniden kadrodalar. Sale Sharks’ta ise Jono Ross, Josh Beaumont ve Byron McGuigan kadroya geri dönen isimlerden.

Embed from Getty Images

Haftanın son maçında da Leicester Tigers – Bath takımları karşı karşıya gelecek. Aralarında üç puan fark bulunan bu iki takım, haftayı alt sıralarda geçirmemek için sahaya çıkacaklar. Leicester Tigers’ta Kobus Van Wyk sakatlıktan geri dönerek takımdaki yerini alacak. Bath’da da Semesa Rokoduguni kanatta oynarken, Rhys Priestland ise 10 numaralı formayla sahaya çıkacak.

Embed from Getty Images

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir