Pro14’te haftanın maçında Ulster ile Munster takımları karşı karşıya geldi. Aynı zamanda yeni yıla yenilmeden gelen iki takımın mücadelesinde Ulster, Munster’ı 15-10 mağlup etmeyi başardı. Böylece Ulster yoluna galibiyet serisiyle devam ederken, Munster ise sezonun ilk mağlubiyetini almış oldu.

Maçın ilk dakikalarında Ulster için tek kale maç olduğu söylesek yanlış olmaz. İlk dakikalarda Faddes’in tryı ile öne geçen Ulster, Cian Healy’nin kullandığı penaltıyla Munster cevap verse de McIlroy’un tryıyla farkı açmayı başardı. Cooney’in ek sayısıyla fark 12-3’e gelirken, ilk yarının ilerleyen dakikalarında kullandığı penaltıyla farkı 12 sayıya çıkardı.

Maçın ikinci yarısında Ulster etkili olmaya çalışsa da hatalarını telafi eden Munster tarafından etkileri savuşturuldu. Daha sonrasında çıkışa geçen Munster, Ulster alanında try bulmaya çalıştı. Aradığı tryını buldular. Ancak Sweetnam’ın bulduğu try maçın uzatma dakikalarında gelmişti. Crowley’in kullandığı ek sayı da perdeyi kapatan sayı oldu.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir