Fransa Top 14’te haftanın kapanış maçında Clermont Auvergne ile Racing 92 takımları karşı karşıya geldi. İlk yarıyı Clermont Auvergne’ın üstün kapattığı mücadelede Racing 92 geri dönmeyi başardı ve son dakikalarda bulduğu try ile galip gelmeyi başardı.

Maçın ilk dakikalarında Teddy Iribaren’in iki penaltısıyla Racing 92 öne geçerken, Camille Lopez’in penaltısıyla Clermont Auvergne cevap verdi. Yine de Peni Ravai’nin 24. dakikada bulduğu try ile Clermont Auvergne öne geçti. Daha sonraki dakikalarda penaltılar devam etti ve ilk yarı 16-9’luk Clermont Auvergne üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın ikinci yarısının başlarında Camille Lopez’in kullandığı penaltı ile Clermont Auvergne farkı daha da açmayı başardı. Ancak Rabah Slimani’nin 55. dakikada gördüğü sarı kart ile Racing 92 avantaj elde etti. Bu avantajı iyi kullanan Racing 92, bundan bir dakika sonra Baptiste Chouzenoux’un tryı ve Iribaren’in ek sayısı sonrasında farkı üçe indirdi. 63. dakikada Iribaren’in kullandığı penaltıyla Racing 92 farkı kapattı. Ancak bundan yalnızca üç dakika sonra ev sahibi penaltıyı kazandı ve Lopez’in değerlendirmesiyle fark yeniden üçe çıktı. Yine de Racing 92 pes etmedi ve maçın son dakikalarında Simon Zebo’nun tryı ile galibiyeti koparmayı başardı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir