İngiltere Ragbi Futbol Birliği, bu yıl itibariyle 150. yıldönümünü kutlamaya başladı. 26 Ocak 1871 yılında Londra’nın Pall Mall Restoranı’nda yer alan 21 takımın bir araya gelmesiyle başlayan ve 23 yaş ortalaması bulunan 20 oyuncunun yer aldığı toplantıyla kurulan RFU, bu kapsamda bir dizi etkinlikler düzenleyecek.

Bunlardan ilki, İskoçya ile 1871 yılında oynadıkları ilk maçın forması. Chris Wormell tarafından yapılacak olan ilk formanın yanı sıra hali hazırda bugüne kadar yer almaya devam eden oyuncu keplerini de göstermeyi planlıyorlar. COVID-19 pandemisi nedeniyle fiziksel etkinliklerin bu dönemde yapılması beklenmiyor. Ancak 26 Ocak günü sosyal medyada bunla ilgili etkinlikler düzenlenecek. World Rugby Müzesi’nden ilham alacak olan RFU, 150 yıllık tarihini ragbiseverlere aktaracak.

Diğer yandan RFU’nun sponsorlarından Bremont, yıl içerisinde kısıtlı bir şekilde etkinlikler düzenlemeyi planlıyorlar. Bu kapsamda etkinlik yapıldığından itibaren 150 yıl boyunca aktif hale getirmeyi hedefliyorlar.

Resim: Rugby Football Union

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir