Fotoğraf: Flickr / Chris McPhee

İngiltere Ragbi Futbol Ligi (RFL), RFL Championship ve RFL Lig 1 takımlarının lige dönüş tarihini belirledi. Buna göre kendileri, 21 Mart’ta oynayacakları Ragbi Lig Challenge Kupası 1. Tur maçlarıyla geri dönecekler. RFL Championship’in ilk maçları ise 2-4 Nisan 2021’de başlayacak. Errol Carter’lı London Skolars’ın da bulunduğu RFL Lig 1’de de yeni sezon 8-9 Mayıs 2021’de oynanacak.

RFL yönetimi, karara gerekçe olarak seyircisiz oynanan maçları olabildiğince azaltmak ve kulüplerin seyircili maç oynama ihtimallerini arttırmak amacını gösterdi. Normalde Şubat ayında Championship sezonunu başladıklarını belirten RFL, İngiltere’deki son ulusal karantina uygulaması nedeniyle bu tarihlere çektiklerini aktardı.

RFL Championship’te normal sezon 22 hafta üzerinden oynanacak. 14 takımın katıldığı ligde takımlar, birbirleriyle en az bir maç oynarken bunlardan dokuzuyla da bir maç daha yapacak. 10 takımlı RFL Lig 1’de ise normal sezon 18 hafta üzerinden oynanacak. Ligde her takım, rakipleriyle iki defa maç yapacak. Normal sezonun ardından her iki ligde de Play-Off aşamasına geçilecek.

Söz konusu liglerde seyircisiz oynanacak maçlar OurLeague uygulaması üzerinden PPV olarak yayına verilecek. Ayrıca bu liglerde kombine bilet sahipleri, kulüplerden alacağı yönergelerle maçlarını online olarak izleyebilecekler. Ayrıca bu yayınlara Türkiye’de bulunan izleyiciler de ücreti karşılığında maçı takip edebilecekler.

Ragbi Lig Challenge Kupası’nda ise ilk olarak Birleşik Krallık’ta bulunan 13 takımın yanı sıra Lig 1 ekiplerinden Barrow Raiders, Keighley Cougars ve West Wales Raiders takımları oynayacak. Söz konusu takımların katılacakları ilk turun ardından 28 Mart’ta ikinci tur maçları oynanacak. Bu turda da ilk turda galip gelen takımlar karşı karşıya gelecek. İngiltere Süper Lig takımları da 10-11 Nisan tarihlerinde oynanacak olan üçüncü tur maçlarında yer alacak. Sonrasında sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları oynanacak.

Fotoğraf: Flickr / Chris McPhee

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir