2020-21 Currie Kupası sezonunun final maçında Bulls, Sharks’ı 26-19 mağlup etti. Böylece Bulls, Currie Kupası’nı şampiyon olarak tamamladı. Sharks ise bir yıl arayla çıktığı ikinci final maçında şampiyon olma şansını kaçırdı.

Bu skorun Bulls için iki anlamı daha bulunuyor. Bunların ilki 11 yıl aranın ardından ilk defa Currie Kupası zaferi elde etmeleri. Hatırlanacağı üzere kendileri en son 2009 yılında şampiyonluk elde etmişlerdi. Bunların ikincisi ise 14 yıl aranın ardından ilk defa Super Rugby – Currie Kupası ikilisini yapmaları. Bunu da en son 2006 yılında yapmıştı. (Ancak Currie Kupası’nda Cheetahs ile 28-28 berabere kalması sonrasında kupayı paylaşmışlardı.)

Maçın geneline bakındığında kıran kırana bir mücadele söz konusu. İlk yarısı sadece penaltılarla geçen mücadele, ikinci yarıda birbirlerine try yapmalarıyla devam etti. Normal süresi 19-19 iken son dakikada Bulls penaltıyı kazandı. Ancak penaltı isabetli olmayınca takımlar uzatmaya gittiler. Uzatma devrelerinin ilk yarısında her iki taraf da skor üretmeye çalışsa da başarılı olamadı. Uzatma devresinin ikinci yarısında da böyle devam ediyordu ama Arno Botha’nın bulduğu try, Bulls’a şampiyonluğunu getirdi.

Bulls | Try: Arno Botha (İki defa). Ek Sayı: Morne Steyn, Chris Smith. Penaltı: Morne Steyn (Üç defa), Chris Smith

Sharks | Try: Sbu Nkosi. Ek Sayı: Curwin Bosch. Penaltı: Curwin Bosch (Dört defa).

http://gty.im/1230875501

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir