Gallagher Premiership’te haftanın açılış maçında Sale Sharks, deplasmanda Leicester Tigers’ı 25-15 mağlup etti. Böylece Sale Sharks puanını 23’e çıkarırken, Leicester Tigers ise üç galibiyetle 15 puanda kaldı. Bu skorla Leicester Tigers, ilk dört umutlarını başka haftaya devretmiş oldu.

Bu maçta Leicester Tigers bir try ve bir penaltıyla hızlı başladı. Ancak Sale Sharks’ın maça geri dönmesi uzun sürmedi. İlk olarak try ile Sale Sharks aradaki farkı kapattı. Ardından ilk yarının son dakikasında buldukları penaltıyla ilk yarıyı 10-8 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında Sale Sharks’ın hakimiyeti devam etti. Bu yarıya try ile başlayan Sale Sharks, ardından buldukları üçüncü try ile farkı daha da açtı. Bu yarıda da iki defa sarı kart gören Leicester Tigers da rakibe 20 dakika avantaj verdi. Maçın sonlarına doğru Leicester Tigers, buldukları sayılarla toparlansa da Sale Sharks’a karşı fazla etkili olamadı.

Sale Sharks’ın bir sonraki maçı 5 Şubat Cuma günü saat 22:45’te lig lideri Bristol Bears karşısında olacak. Leicester Tigers ise 6 Şubat Cumartesi günü saat 18:00’de Worcester Warriors karşısına çıkacak.

Leicester Tigers: Try: Tommy Neffell, Nemani Nadolo. Ek Sayı: Johnny McPhillips. Penaltı: Zac Henry.

Sale Sharks: Try: Sam James, Cobus Wiese, Ek Sayı: AJ MacGinty (İki defa). Penaltı: AJ MacGinty (İki defa).

Video Credit: Premiership Rugby

https://www.youtube.com/watch?v=yZmemtbmCH0

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir