Türkiye Ragbi Federasyonu’nun 2021 sezonunda yapacakları ragbi liglerine katılım için son başvuru tarihini uzatmasının ardından katılacaklar birer birer ortaya çıkmaya başladı. Buna göre bazı takımlar katılırken, bazı takımlar ise antrenman yetersizliğinden dolayı bu sezon yapılacak şampiyonalara katılamayacaklarını duyurdu.

Bu takımların akıbetlerinden bazıları Zafer Eray’ın bu hafta çıkan Edirne Ahval gazetesindeki köşe yazısında duyuruldu. Buna göre 2020 sezonunda Naim Süleymanoğlu Ragbi Lig şampiyonu olarak tescil eden Trakya RK bu sezon yer almayacak. ANKÜ SK’nin katılacağı liglerde Firuzköy SK takımı kadınlarda katılacağını açıklandı. Bu konuda konuşan İraj Abdi, erkekler için bu konuda konuşmanın henüz erken olduğunu açıkladı.

Diğer yandan bazı takımlar, gerek açık alanda gerekse salonda antrenmanlara çıkıyorlar. Bu konuda henüz resmi olarak açıklama yapmasalar da takımlar buna göre hazırlanıyor. Bu takımlar ise şunlar: Aqua Rugby Warriors, Tokat Erbaa Gorillas, Arya RSK ve Rize Güneysu SK. Geçtiğimiz sezonda liglerde yer alan İstanbul Ottomans RFK ve ODTÜ SK’nin yanı sıra Bosphorus Badgers gibi isimlerden ise henüz haber alınamadı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir