Ragbi Avrupa Federasyonu (Rugby Europe), Belçika – Romanya maçıyla ilgili gelişmeler ışığında yeni kararlar aldı. Buna göre Belçika – Romanya maçı, 28-0’lık Romanya üstünlüğüyle tescil edildi.

Bu sonucun ardından Romanya 10 puanla, Belçika ise 7 puanla şampiyonayı tamamladı. Bu da Belçika’nın şampiyonada son sırada tamamladığı anlamına geliyor. Belçika’nın 2021 Ragbi Avrupa Şampiyonası’na katılması için 2020 Ragbi Avrupa Trofesi’ni şampiyon tamamlayan Romanya ile maç yapacak. Söz konusu maçın 13 Haziran 2021’e kadar oynanması planlanıyor.

Federasyon, ayrıca 2020 sezonunun geri kalanı için bir yeni karar daha aldı. Buna göre her ne sebeple olursa olsun maça çıkmasına uygun olmayanlar maçtan çekilmiş sayılacak. 2021 Ragbi Avrupa Şampiyonası ise 6-7 Mart 2021’de başlayacak. Play-Off galibi ve normal şartlarda ilk haftada oynaması gereken rakibi maçlarını Temmuz ve Kasım aylarında yapacak. Diğer takımlar ise maçlarını Mart ve Temmuz aylarında oynayacak. Şampiyonanın takvimi de 2020 sezonunun tamamlanmasının ardından belli olacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir