Gallagher Premiership’te haftanın açılış maçında Sale Sharks, deplasmanda Bristol Bears’i 20-13 mağlup etti. Böylece Sale Sharks ile Bristol Bears arasındaki puan farkı üçe indi. Yine de Bristol Bears, aldıkları bir puan nedeniyle haftayı lider kapattı.

Maçın ilk yarısında Jono Ross’un sarı kart görmesi ev sahibi ekibe avantaj sağladı. Bryan Byrne’nın tryıyla öne geçen Bristol Bears, Ioan Lloyd’un kullandığı ek sayı sonrasında 7-0 öne geçti. Ancak bu durum uzun sürmedi. Özellikle Exeter Chiefs’ın disiplinsizliğinden faydalanan Bristol Bears, oradan penaltı kazanmaya başladı. AJ MacGinty bunlardan üçünü kullandı ve ilk yarıyı Sale Sharks’ın 9-7 önde kapatmasını sağladı.

İkinci yarıda her iki taraf da sayılar bulmaya çalışsa da burada pek başarılı olamadı. Yine de MacGinty’nin penaltısıyla Sale Sharks farkı beşe çıkarmayı başardı. Ancak Exeter Chiefs bu penaltıdan sonra ayağa kalktı. Lloyd’un kullandığı iki penaltı başarılı olunca Exeter Chiefs yeniden öne geçti. Maçın sonlarına doğru Luke James’in bulduğu try Sale Sharks’ı yine öne geçmesini sağladı. MacGinty’nin son dakikada bulduğu penaltı da perdeyi kapatan sayı oldu.

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir