General view of the Sixways pitch with a training ball before the Gallagher Premiership Rugby match between Worcester Warriors and Newcastle Falcons at Sixways Stadium on September 15th 2018 in Worcester, England (Photo: Phil Mingo/PPAUK)

İngiltere Ragbi Futbol Birliği (RFU), bugün yaptıkları açıklamada yeni bir kararı kamuoyuna duyurdu. Buna göre 2020-21 sezonunda Gallagher Premiership’te ve RFU Championship’te bu sezon küme düşme uygulaması yapılmayacak.

Küme düşme uygulaması yapılmamasına karşılık bu sezonda kümede çıkma uygulamasına devam edileceğini duyurdu. Bu sonuçla birlikte 2021-22 sezonunda Gallagher Premiership’te 13 takım mücadele edecek. RFU Championship’te ise bu sezonda da olduğu gibi 11 takımla oynanacak.

RFU Konseyi, bu kararda bu aylarda yaşanan olağan üstü durumunu gösterdi. Hali hazırda COVID-19 pandemisi nedeniyle sporun her tarafında etkilendiği belirten konsey, bu şartlar altında hakkıyla küme düşmenin mümkün olmadıklarına kanaat getirdi. Bu getirdikleri kararla da RFU Championship’ten Gallagher Premiership’e yükselmenin önünü tıkamamış olduklarıni ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Gallagher Premiership hakkında “kapalı lig” olup olmayacağı yönünde tartışmalar dönmekte. Bu konuda bazı çevreler kapalı lig olmasını savunurken, bazı çevreler ise amatör takımların uzun vadede çökmesine yol açacağını savunuyor.

Fotoğraf: Premiership Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir