Ragbi Lig Derneği, bugün yaptıkları açıklamada 2021 sezonunun takvimini sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Buna göre pandemi sıkıntı olmazsa yeni sezon 7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde başlayacak.

Bu dönemde Türkiye, uluslararası karşılaşmalarda Arnavutluk ile dostluk maçı düzenleyecek. Ayrıca Ragbi Lig Avrupa Şampiyonası D Kümesi maçlarına da çıkacak olan Türkiye, dokuzlu ragbide ise hem erkeklerde hem de kadınlarda Balkan Şampiyonası’na çıkacak.

Daha önceki haberimizde İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’yla birlikte 2021 sezonu başlayacağını söylemiştik. Bu turnuvanın ardından 4-5 Eylül tarihlerinde Dokuzlu Ragbi Şampiyonası yapılacak. Bu şampiyonada bir yenilik daha da eklendi. Buna göre erkekler ve kadınlar şampiyonalarının yanında bir de U18 şampiyonası yapılacak. Bu şampiyonanın ardından kulüp ragbisi, onüçlü ragbiye hazırlanmaya başlayacak.

Söz konusu takvim, her şey yoluna giderse geçerli. Türkiye’deki pandemi durumuna bağlı olarak Ragbi Lig Derneği’nin programı değiştirme yetkisi de ellerinde bulunduruyor. Müsabakalar için yapılacak COVID-19 protokolü ise Haziran ayında duyurulacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir