Gallagher Premiership’te heyecan, bu hafta oynanan dokuzuncu hafta maçlarıyla devam etti. Bu maçlarda Northampton Saints – Newcastle Falcons maçı, Newcastle Falcons’ta pozitif vakalar çıkması nedeniyle oynanamadı. Bu maçın ardından Northampton Saints’in dört puanı, Newcastle Falcons’un da iki puan aldı. Diğer beş maç ise zamanında oynandı.

Bu maçlarda Bristol Bears, zorlu geçen maçta Gloucester’ı 18-17 mağlup ederek haftayı lider kapattı. Exeter Chiefs ise London Irish karşısında 26-3’lük galibiyet alarak zirve takibini sürdürdü. Sale Sharks da Bath karşısında 27-22’lik skorla mağlup olarak zirve yolunda önemli bir yara aldı.

Harlequins’in Leicester Tigers karşısında ilk yarıda iyi bir performans gösterdi. Leicester Tigers ikinci yarıda toparlanmaya çalışsa da Harlequins daha fazlasına izin vermedi. Böylece 37-24’lük skorla galip gelerek ilk dört potasına soktu. Pazar günü oynanan tek maçta Worcester Warriors ile Wasps karşı karşıya geldi. Bu maçta Wasps, ilk yarıda buldukları sayılarla 17-13 galip geldi.

Fotoğraf: Action Plus / John Patrick Fletcher – stock.adobe.com

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir