Japonya’nın en büyük ragbi şampiyonası olan Top League’de 2021 sezonu, bu haftasonu oynanacak maçlarla başlıyor. Takımlar, ligin son sezonunda birbirleriyle mücadele etmek ve bir dönemi iyi bir şekilde bitirmek için çabalayacaklar.

Bu ligde Top League’de 16 takım, ilk olarak kırmızı ve beyaz konferanslarda birbirleriyle mücadele edecekler. Yedi hafta sürecek olan ilk etabın ardından takımlar, Top Challenge League’de ilk dört sırayı alan takımlarla Play-Off maçlarına çıkacaklar. Play-Off etabında beş turdan oluşuyor. İlk turda Top Challenge League’den gelen dört takım ile konferanslarda son iki sırayı alan takımlar karşı karşıya gelecek. Bu turdan galip çıkan takımlar, ikinci turda diğer takımlarla mücadele edecek. Sonrasında sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları oynanacak.

2021 sezonunun ilk haftasında perde, yarın TSİ 07:00’de başlayacak olan NTT Communications Shining Arcs – Honda Heat maçıyla başlayacak. Bundan bir saat sonrasında dört maç bulunuyor. Bu saatte Beyaz Konferansı’nda Panasonic Wild Knights – Ricoh Black Rams ve Kobe Steel Kobelco Steelers – NEC Green Rockets maçları bulunuyor. Kırmızı Konferansı’nda Kubota Spears – Munakata Sanix Blues ve Toyota Verblitz – Toshiba Brave Lupus maçları var.

Pazar gününde ise üç maç var. Tüm maçların TSİ 08:00’de oynanacak olan Pazar gününde Kırmızı Konferansı’nda Suntory Sungoliath, deplasmanda Mitsubishi Sagamihara Dynaboars’ın konuğu oluyor. Beyaz Konferansı’nda ise Canon Eagles – NTT Docomo Red Hurricanes ve Hino Red Dolphins – Yamaha Jubilo maçları oynanacak.

Fotoğraf: By 江戸村のとくぞう – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65473609

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir