Harvey Norman Super Rugby Australia’da sezonun açılış maçında Queensland Reds, ezeli rakibi Waratahs’ı 41-7 mağlup etti. Böylece Queensland Reds, sezonu galibiyetle başladı.

Maçta Waratahs, daha ikinci dakikasında Jake Gordon’ın tryı ile önde başladı. Ancak ev sahibi ekibin maça ağırlığı koyması uzun sürmedi. İlk olarak James O’Connor’un kullandığı penaltıyla eşitliği yakalayan Reds, daha sonra Jock Campbell’ın tryıyla maçta öne geçmeyi başardı. Ardından kısa zaman aralarıyla Alex Mafi ve Filipo Daugunu’nun kaydettiği trylar farkın daha da açmasına neden oldu. O’Connor’un ikinci penaltısının ardından aradaki fark 17 sayıya çıktı. İlk yarının son dakikalarında Izaia Perese’nin gördüğü kırmızı kart da Waratahs’ın durumuna tuz biber oldu.

Maçın ikinci yarısında Waratahs’ın kabusu daha da derinleşti. Jake Gordon ve Joey Walton’ın sakatlıkları nedeniyle oyundan alındığı maçta Waratahs geri dönmenin yollarını aramaya çalıştı. Ancak maçın son dakikalarına geldiğinde Queensland Reds için yine try zamanları geldi. Daugunu, maçın son dakikalarında iki try birden buldu ve Reds’e bonus puanlı galibiyet almasını sağladı.

Video Credit: SANZAAR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir