National Rugby League’de her sezon öncesinde yapılan NRL All-Stars’da 2021 versiyonu bugün yapıldı. Bu maçlarda erkeklerde taraflar, 10-10’luk eşitlikle sahadan ayrıldı. Kadınlarda ise Maori All-Stars, Indigenous All-Stars’ı 24-0 mağlup etti.

Erkeklerde her iki taraf da skor için çabalasa da bu sayı problemi çözülememişti. Yine de vuruş yapan Jamal Fogarty’e Dallin Watene-Zelezniak’ın baskı uygulaması penaltıyla sonuçlandı. Bu penaltıyı iyi kullanan Fogarty maçta Indigenous’u 2-0 öne geçirdi. Maçın ilerleyen dakikasında Zane Musgrove’ın shoulder charge yapınca hakem onu günah çukuruna yolladı.

Maçın ikinci yarısında her iki taraf da hızlı başladı. İlk olarak Jordan Riki’nin tryıyla Maori öne geçti. Ardından tehlikeli tackle nedeniyle rapor yazılan Dallin Watene-Zelezniak try ile karşılık verdi. Patrick Herbert da trydan sonra gelen ek sayı atışında başarılı olamadı. Ardından da Tyrone Peachley, yaptığı faul nedeniyle günah çukuruna yollandı. Maçın ilerleyen dakikalarında Alex Johnston farkı azaltmayı başardı. Maçın son ikinci dakikasında Indigenous, erkenden yapılan tackle nedeniyle penaltı kazandı. Bu penaltıyı iyi değerlendiren Latrell Mitchell maçta eşitliği getirdi.

Kadınlarda ise Maori All-Stars’da gücünü ilk yarısında gösterdi. Rakibe ilk yarıda dört try yapan Maori All-Stars, ikinci yarıda fazla zorlamadı. Maçta Raecene McGregor iki try birden kaydetti. Maçta diğer trylar Amy Turner, Shanice Parker ve Page McGregor’dan geldi.

Video Credit: National Rugby League

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir