Gallagher Premiership’te bugün oynanan diğer maçta Northampton Saints, Exeter Chiefs’i 13-12 mağlup etti. Böylece Exeter Chiefs sezonun üçüncü mağlubiyetini aldı ve 34 puanda kaldı. Northampton Saints ise 30 puanla Play-Off potasına girdi.

Maçta her iki taraf da birbirlerine üstünlük kurmaya çalışsa da bunu uzun zaman boyunca başaramadı. Shaun Adendorff‘un 10. dakikada bulduğu try ile Northampton Saints öne geçti. Piers Francis’in ek sayısı da peşinden geldi ve skor 7-0 oldu. Maçın ilerleyen dakikalarında da Jack Yeandle’nın tryıyla Exeter Chiefs cevap verdi. Ardından Harvey Skinner’ın ek sayısı ile maçta eşitlik sağlandı.

Maçın ikinci yarısında George Furbank’ın sarı kart görmesi Exeter Chiefs’a avantaj sağladı. Ancak Northampton Saints’in savunması sonrasında kendileri bu fırsatı kullanamadılar. Diğer yandan deplasman takımı atağa kalktı. Bu konuda try bulamasa da penaltıları bulmayı başardı. Francis bunlardan ilkini kaçırdı. Ancak diğer ikisinde isabet bularak skoru 13-7’ye getirdi. Maçın son dakikasında Exeter Chiefs, aradığı tryı Sam Skinner ile buldu. Ancak Sam Simmonds, ek sayı şansını değerlendiremeyince Exeter Chiefs galibiyeti kaçırdı.

Action Plus / John Patrick Fletcher – stock.adobe.com

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir