Guinness PRO14, The Sportsground, Galway 20/2/2021 Connacht vs Cardiff Blues Connacht's Jack Carty celebrates Abraham Papali'i scoring a try Mandatory Credit ©INPHO/James Crombie

Pro14’te dün oynanan diğer maçta Connacht, evinde Cardiff Blues’u ağırladı. Maç boyunca her iki taraf da üstün gelmeye çalıştı. Ancak Connacht, son dakikalarda buldukları trylarla maçı kazanmayı başardı. Böylece Connacht puanını 37’ye çıkardı ve Munster ile arasındaki puan farkını dokuza indirdi. Cardiff Blues ise 26 puanla haftayı Şampiyonlar Kupası hattının dışında kapattı.

Maç aslında Cardiff Blues için iyi başladı. Rhys Carré’nin 11. dakikada bulduğu try ile deplasman takım öne geçmeyi başardı. Jack Carty iki penaltı kullanarak farkı bire indirdi. Ancak Jason Tovey’in 26. dakikada bulduğu penaltıyla fark yine dört sayıya çıktı. İlk yarının sonlarına doğru Alex Wootton sahneye çıktı ve altı dakikada iki try kaydederek takımı soyunma odasına önde gitmesini sağladı.

Maçın ikinci yarısında Cardiff Blues tekrar öne geçmeye çabaladı ama sonucunu alması 63. dakikaya geldi. Corey Domachowski’nin kaydettiği try ile farkı azaltan Cardiff Blues, böylece moral buldu. Ancak bu durum da uzun sürmedi. İlk olarak Jarrad Butler, ardından da Abraham Papali’i try yaparak taraftarlara galibiyet çoşkusunu yaşattı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir