Autumn Nations Cup, Aviva Stadium, Dublin 13/11/2020 Ireland vs Wales Ireland's James Lowe scores their second try Mandatory Credit ©INPHO/Dan Sheridan

Altı Ulus Şampiyonası’nda heyecan, yarın oynanacak üçüncü hafta maçlarıyla devam edecek. COVID-19 vakaları nedeniyle Fransa – İskoçya maçının ertelendiği haftada Altı Ulus’ta iki maç oynanacak. Söz konusu maçlar Cumartesi günü başlayacak.

Haftanın ilk maçında İtalya ile İrlanda takımları karşı karşıya gelecek. Söz konusu iki takımdan İtalya, geçtiğimiz İngiltere maçında taraftarlarını şaşırtmıştı. Ancak özellikle ikinci yarıda mağlubiyet almaktan kurtulamamışlardı. İrlanda ise Galler ve Fransa’dan yediği sillenin bir benzerini İtalya karşısında da yememek için mücadele edecek.

Haftanın bir diğer maçında ise Galler ile İngiltere takımları karşı karşıya gelecek. İlk iki maçın sonunda averajla ikinci sırada olan Galler, bu seriyi İngiltere karşısında sürdürmenin niyetinde. İngiltere ise ikinci haftada aldığı galibiyetin bir yenisini ekleyerek şampiyonluk şansını arttırmanın peşinde.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir