Super Rugby Aotearoa, Forsyth Barr Stadium, Dunedin, New Zealand 26/2/2021 Highlanders vs Crusaders Highlanders' Connor Garden-Bachop celebrates scoring a try with Ngatungane Punivai and Aaron Smith Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Andrew Cornaga

Sky Super Rugby Aotearoa’da sezonun açılış maçında Highlanders ile Crusaders takımları karşı karşıya geldi. Bu maçta son şampiyon Crusaders, her ne kadar ilk yarıda zorlansa da ikinci yarıda işini şansa bırakmadı. Böylece Crusaders, deplasmanda Highlanders’ı 26-13 mağlup ederek sezona galibiyetle başladı.

Söz konusu maçın ilk dakikalarında Crusaders, Highlanders savunmasını etkisiz bırakmayı başardı. İlk olarak Codie Taylor, tek başına katederek ilk tryını yaptı. Ardından Bryn Hall, Crusaders’ın uzağa fırlattığı topu değerlendirerek farkı açtı. Daha sonraki dakikalarda da Highlanders sahneye çıktı. Özellikle de Ethan Blackadder’ın sarı kart görmesi sonrasında Crusaders 14 kişi kalınca Highlanders iyi değerlendirdi. İlk olarak Aaron Smith’in önemli bir pay sahibi olduğu hücumu Shannon Frizell tamamladı. Ardından da Highlanders’ın baskısı sonucu Connor Garden-Bachop farkı daha da azalttı. Ancak Mitch Hunt, her iki ek sayı atışını da kaçırdı.

Maçın ikinci yarısının başlarında Hunt, bu sefer kazandığı penaltı atışını sayıya çevirdi. Böylece Highlanders’ın Crusaders ile arasındaki puan farkı bire indi. Ancak Crusaders da bu penaltının ardından geri dönmeye başladı. İlk olarak Codie Taylor’ın etkili oynadığı hücumda Crusaders, seri paslarla boşluğu buldu. Sevu Reece de bu hücumu tamamlayarak Crusaders adına farkı yeniden açtı. Ancak ilk yarıdaki ek sayılarını kaydeden Richie Mo’unga bu ek sayı atışını kaçırdı. İkinci yarının ortalarına doğru Crusaders iki defa farkı açma şansı bulsa da her ikisinde de başarılı olamadı. İlk olarak bir drop gol denemesi sonuçsuz kaldı. Ardından da Mo’unga’nın kullandığı penaltı atışı direğin yanına gitti. Maçın 70. dakikasında Leicester Fainga’anuku, Highlanders defansını yararak atağı başlattı. Bu hücumu da Brodie McAlister tamamlayarak Crusaders’a bonus puanı getirdi. Maçın son dakikasında Scott Barrett sarı kart görerek Crusaders’ı 14 kişi bıraktı. Ancak Highlanders bu avantajı iyi kullanamadan maç sona erdi.

Video Credit: SANZAAR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir