Fransa Top 14’te haftanın açılış maçında Toulon ile Bayonne karşı karşıya geldi. Maçta her iki taraf da rekabetin dozunu arttırmaya çalışsa da Bayonne bu mücadeleden zaferle ayrıldı. Böylece Toulon, ilk ikiye girme yolunda önemli bir darbe aldı. Bayonne ise aldıkları dört puan ile 26 puana çıktı ve kümede kalmak için önemli puanlarını aldı.

Söz konusu maçta Bayonne’un agresiflikleri patlak verdi. Bu maçta Guillaume Rouet ilk yarıda, Kostantine Mikautadze ve Manuel Ordas da ikinci yarıda sarı kart gördüler. Böylece Bayonne, 30 dakika boyunca 14 kişi oynamak zorunda kaldı.

Maça gelindiğinde Toulon iyi başladı. İlk önce Sonatane Takulua’nın kullandığı penaltıyla Toulon 3-0 öne geçti. Manuel Ordas’ın penaltısıyla Bayonne 3-3’lük eşitlik yakalasa da Julien Ory’nin bulduğu try ile Toulon devreyi 8-3 üstün kapattı. Maçın ikinci yarısında Bayonne iyi başladı. Afaesetiti Amosa’nın bulduğu try ile eşitliğini yakalayan Bayonne, Ordas’ın ek sayısıyla maçta ilk defa öne geçti.

Maçın kalan dakikalarında ise karşılıklı penaltılarla geçti. Bu dakikalarda dört penaltı yer alan maçta Toulon ilk atanlardan olsa da Bayonne’un cevap vermesi gecikmedi. Maçta kalan dakikalarda penaltı da olmayınca Bayonne galip geldi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir