Guinness PRO14, BT Sport Cardiff Arms Park, Wales 26/2/2021 Cardiff Blues vs Munster Cardiff's Ben Davies celebrates scoring a try with teammates Mandatory Credit ©INPHO/Ryan Hiscott

Pro14 ekiplerinden Cardiff Blues, önümüzdeki yıl yeni bir değişime hazırlanıyor. Buna göre 2021-22 sezonunda Cardiff Blues, yoluna Cardiff olarak devam edecek.

Söz konusu karar, 2003’teki bölgeselleşmenin ardından ilk büyük değişiklik olarak göze çarpıyor. Hatırlanacağı üzere 2003’e kadar kulüp ragbisiyle yoluna devam eden Galler, bu durumun sürdürülebilir olmayacağına kanaat getirerek dört ayrı bölgeyle yoluna devam etmişti. Cardiff bu bölgeselleşmede tek takım olarak çıkmayı başarmıştı. Ancak yarı profesyonel takımla karışmaması için Cardiff Blues markasını kullanmaya başlamışlardı.

Cardiff Rugby yönetimi, bu değişiklikle saha içinde ve dışında sürdürülebilir başarı inşa etmeyi hedeflediğini belirtti. Şu anda Cardiff’in yalnızca ragbi mekanı olmadığını, aynı zamanda Galler’in finans merkezi olduğuna dikkat çeken yönetim, bu sayede taraftarlara uzun vadede istediklerini verebileceklerini ifade etti. Yarı profesyonel kulübün bu isimle karışmaması için Cardiff Rags adı verilecek.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir