Investec Super Rugby Aotearoa, Orangetheory Stadium, Christchurch, New Zealand 9/8/2020 Crusaders vs Highlanders Highlanders' Mitch Hunt comes up against Mitchell Drummond of Crusaders Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/John Davidson

Sky Super Rugby Aotearoa’da bu Cumartesi günü oynanacak olan Crusaders – Hurricanes maçı, NZ Rugby tarafından Pazar gününe alındı. Söz konusu maç, TSİ 06:35’te başlayacak. Bu Cuma günü oynanacak olan Chiefs – Highlanders maçında ise bir değişikliğe gidilmedi.

Karar, Yeni Zelanda’da ülke genelindeki alarm seviyesinin yükseltmesinin ardından geldi. Yeni Zelanda hükümetinin 6 Mart’a kadar yürürlüğe koyduğu uygulamada Auckland için alarm seviyesini üçe, diğer kentlerde ise ikiye çıkarmıştı. Normalde Chiefs – Highlanders maçının da Pazar gününe alınma seçeneğini değerlendirdiklerini söyleyen yönetim, şu anki şartlarda sadece bir maçını tarihi değiştirmesini mümkün olduğuna kanaat getirdiklerini belirtti.

Yeni Zelanda Hükümeti’nin COVID-19 önlemleri kapsamındaki alarm seviyeleri, o toplumun neler yapıp yapamayacaklarını belirliyor. 1. Seviye kısıtlamalarında maçlar tam kapasiteyle seyircili oynanabiliyor. Ancak 2. Seviye’de maçlar seyircisiz oynanılıyor. 3. Seviye ve üstü durumlarda ise ragbi maçlarının oynanmasına izin verilmiyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir