Super Rugby, FMG Stadium Waikato, Hamilton, New Zealand 5/3/2021 Chiefs vs Highlanders Highlanders' Jona Nareki scores a try Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Bruce Lim

Sky Super Rugby Aotearoa’da ikinci haftanın ilk maçında Chiefs, sezonu Highlanders karşısında açtı. İlk yarıyı önde kapatan Chiefs, özellikle ikinci yarıda rakibin ataklarına engel olamadı. 39-23’lük skorla Highlanders’a mağlup olan Chiefs, mağlubiyet serisini dokuz maça çıkardı. Highlanders ise sezonun ilk galibiyetini aldı.

Maçta Highlanders ilk yarıda iki sarı kart görerek toplamda 20 dakika boyunca bir kişi eksik mücadele etti. Bu durum Chiefs için avantaj gibi görünse de, Highlanders, bu baskıyı atlatmakla kalmadı. Ayrıca tersine çevirmeyi de başardı. Diğer yandan ikinci yarıda dört try bulan Highlanders, Chiefs’a da geçit vermeyip zafer kazanmayı başardı.

Maçta Damian McKenzie, Chiefs’ın kazandığı 23 tryın 18’ini kaydetse de takımı galibiyete taşımaya engel olamadı. Bir try kaydeden McKenzie, iki ek sayı ve üç penaltıyı kaydetti. Maçta Chiefs’ın diğer tryı Luke Jacobson’dan geldi. Highlanders’ta ise Jona Nareki hat-trick yaparak takımdaki galibiyette önemli bir rol oynadı. Highlanders’ın diğer tryları Folau Fakatava ve Shannon Frizell’den geldi. Josh Ioane ise dört ek sayı ve iki penaltı atışını kaydetti.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir