İngiltere Ragbi Futbol Ligi (RFL), İngiltere Süper Ligi ve RL Challenge Kupası’nda 2021 sezonuna yönelik düzenlemelerini güncelledi. Buna göre İngiltere Süper Ligi’nde de Play-Off’a katılacak takımlar için düzenleme getirdi. Ragbi Lig Challenge Kupası’nda da gelemeyen takımlar için düzenleme yapıldı.

İngiltere Süper Ligi’nde Play-Off’a katılacak takımların normal sezonda oynayacakları 25 maçtan 18’ine çıkmaları gerekecek. Dörtten fazla takımların 18 maça çıkamayacakları kesinleşmesi durumunda ise RFL yönetimi başka bir karar verecek. Diğer yandan geçtiğimiz sezon uygulanan puan averajı bu sezonda da uygulanacak. Buna göre lig maçlarında aldıkları puanlar ilk olarak oynadıkları maçlara bölünecek. Ardından da 50 ile çarpılacak.

Diğer yandan Ragbi Lig Challenge Kupası’nda ilk iki turda maçlara katılamayan takımlar hükmen mağlup sayılacak. RFL yönetimi, kararda takvimdeki sıkışıklığını gerekçe gösterdi. Üçüncü ve dördüncü turda takımlar COVID-19 nedeniyle sahaya çıkamıyorsa maçın tarihi yeniden ayarlanacak. Aynı durumda yarı final ve final maçlarında da geçerli olacak.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir