Harvey Norman Super Rugby Australia’da haftanın ilk maçında Western Force ile Melbourne Rebels, HBF Park’ta karşı karşıya geldi. Bu maçta Melbourne Rebels, bir kişi eksik tamamladığı maçta Western Force’u 10-7 mağlup etti. Böylece Melbourne Rebels sezonun ilk galibiyetini aldı. Western Force ise puanını beşe çıkardı, ancak Rebels’ın bir puan gerisine düştü.

Maçta her iki taraf da kazanmak için iyi oyunlar ortaya koydu. Western Force’un bir iki hatası dışında Melbourne Rebels’a geçit vermedi. Ancak Rebels, bu konuda try bulmayı başardı. İlk olarak Lachie Anderson’ın tryıyla ilk yarıyı önde kapatan Rebels, Joe Powell’ın tryıyla farkı daha da açtı.

Western Force’un geri dönmesi ise uzun sürmedi. İlk önce savunmayı aşarak yapılmaya çalışılan try engele takıldı. Ancak Western Force pes etmedi ve Jack McGregor’la tryını buldu. Bir de Thomas Lezana’nın başına dirsek temasında bulunduğu için Ross Haylett-Petty kırmızı kart gördü. Maçın son anlarında yaşanan scrumda Western Force çökünce Rebels penaltı kazandı. Bu da maçın bitmesini sağladı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir