2021 Guinness Six Nations Championship Round 4, Twickenham Stadium, London, England 13/3/2021 England vs France England's Maro Itoje scores the winning try Mandatory Credit ©INPHO/Andrew Fosker

Altı Ulus Şampiyonası’nda günün ikinci maçında İngiltere, Fransa’yı 23-20 mağlup etti. Çekişmeli geçen bu mücadelenin ardından İngiltere puanını 10’a çıkarttı. Yine de Fransa’nın bir sıra altında haftayı kapattı. Fransa’nın da lider Galler ile arasındaki puan farkı dokuza çıktı. Şampiyonada iki maçı kalan Fransa’nın işi de böylece zora girdi.

Maçta Antoine DuPont’un tryıyla Fransa öne geçerken, İngiltere Anthony Watson’ın tryıyla karşılık verdi. Owen Farrell’ın penaltılarıyla İngiltere, rakibe altı sayı fark attı. Ancak Fransa, Mathieu Jalibert’in kullandığı penaltıyla farkı azalttı. Damian Penaud’ın tryıyla Fransa yeniden öne geçti. İlk yarı da bu şekilde sona erdi.

Maçın ikinci yarısında Jalibert’in kullandığı penaltıyla fark yedi sayıya çıktı. Ancak İngiltere, buna Farrell’ın kullandığı penaltıyla karşılık verdi. Maçın sonlarına doğru Maro Itoje’nin kaydettiği try, İngiltere’nin öne geçmesini sağladı. Maçın kalan dakikalarında başka try olmadı ve maç, İngiltere’nin zaferiyle noktalandı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir