Harvey Norman Super Rugby Australia’da haftanın kapanış maçında Brumbies ile Queensland Reds, GIO Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Dokuz tryın kaydedildiği ve bol penaltıların yaşandığı maçta Queensland Reds, Brumbies’i 40-38 mağlup etti. Böylece final maçının rövanşını almış olmakla birlikte, Brumbies ile arasındaki puan farkını ikiye indirdi.

Maçta Brumbies, erkenden buldukları trylarla 17-0’a getirirken, Queensland Reds de karşı atağa geçti. İlk önce Brumbies’i hataya zorlayarak penaltıları kazandı. Ardından buldukları try ile farkı dört sayıya indirdi. İlk yarının sonlarına doğru Brumbies yine try buldu. Reds de penaltı atışıyla soyunma odasına girdiler.

İkinci yarının başında Brumbies, try bularak farkı daha da açtı. Ancak Queensland Reds karşılık vermekte gecikmedi ve iki try üst üste kaydederek farkı kapatmakla kalmayıp öne geçtiler. Brumbies buna karşılık verdi. Ancak maçın son dakikalarında ilk önce buldukları penaltı, ardından da buldukları try, maçın kazanmalarına neden oldu.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir