İngiltere Ragbi Futbol Ligi (RFL), bugün yaptıkları duyuruda İngiltere Ragbi Milli Takımları’nın Haziran ayında birer test maçı yapacaklarını açıkladı. Buna göre erkeklerde ve kadınlarda milli takım, 25 Haziran günü maça çıkacak. Tekerlekli Sandalye’de ise 26 Haziran günü maç yapacak.

Bu kapsamda İngiltere, kadınlarda ve tekerlekli sandalye’de Galler ile test maçı yapacak. Erkeklerde ise İngiltere, sekiz yıllık bir aranın ardından “Combined Nations All-Stars” (Türkçe’ye Karma Milletler diye çevirebiliriz.) takımıyla mücadele edecek. 25 Haziran Cumartesi günü Halliwell Jones Stadyumu’ndaki programda kadınlar maçı TSİ 20:00’de, erkekler maçı ise 22:15’te oynanacak. Tekerlekli sandalye maçında Sheffield’daki EIS’te oynanacak. Oradaki maçın saati ise henüz belli olmadı.

İngiltere’nin Karma Milletler All-Star takımıyla olan test mücadelesi baya uzun zamana yayılıyor. İlk olarak 1904 yılında “Diğer Milletler” (Other Nationalities) takımıyla maç yapan İngiltere, en son Exiles takımıyla mücadele etmişti. 2011 ile 2013 yılları arasında dört defa Exiles ile karşılaşan İngiltere, daha sonraki yıllarda bu testlerini sonlandırmıştı. Exiles takımının oyuncuları, ekseriyetle Güney Yarımküre’den geliyordu. Bu takımda ise İngiltere dışındaki her yerden gelen oyunculara açık konumda.

İngiltere – Combined Nations All Star maçı, aynı zamanda Shaun Wane’in sözleşme imzaladıktan sonra baş antrenör olarak takıma gireceği ilk maç olacak. 18 ay önce İngiltere Ragbi Lig Milli Takımı’nda baş antrenörlüğüne getirilen Wane, arada geçen zamanda COVID-19 salgını çıkınca maça katılamaz oldu. Çünkü 2020 yılında oynanması planlanan maçlar, COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilmişti.

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir