National Rugby League’de heyecan, bugün oynanan maçla devam etti. Bu maçta geçtiğimiz sezon finalde karşı karşıya gelen iki takım, finalden sonraki ilk maçına çıktı. Maçta kıran kırana rekabet sahne oldu. Drop gol denemesinin de görüldüğü maçta galip gelen taraf, 12-10’luk skorla Penrith Panthers oldu. Böylece Penrith Panthers üçte üç yaptı. Son şampiyon Melbourne Storm ise üst üste ikinci yenilgisini aldı.

Maçta Melbourne Storm hızlı başladı. İlk dakikalarda atağa geçen Storm, Brandon Smith’in 10. dakikada bulduğu try ile öne geçmeyi başardı. Rakip savunmasını kırarak yaptığı tryın ardından gelen ek sayıda ise Cameron Munster isabet kaydetti. İlk yarının ilerleyen dakikalarında rakibin boşluğunu bulan Panthers, Charlie Staines ile tryı bulmayı başardı. Stephen Crichton’ın tryı sonrasında ise maçta eşitlik geldi. İlk yarının sonlarına doğru Kenneath Bromwich try bulsa da, obstruction yaptığı gerekçesiyle video hakem tarafından geçersiz sayıldı. Bu faulün ardından kullanılan penaltı atışında ise Matt Burton sayıya ulaşamadı.

Embed from Getty Images

Maçın ikinci yarısında Melbourne Storm yine ağırlığını koymaya çalışsa da Penrith Panthers geride kalmadı. Jahrome Hughes’ın ruck sırasında el atması, Panthers’a penaltıyı kazandırdı. Bu sefer penaltıyı kullanan Crichton’dı. Ancak bu da sayıya çevrilemedi. İkinci yarının ilerleyen dakikalarda Storm hücuma geçti. Scrumdan başlattığı atakta Josh Addo-Carr kenarda tryı buldu ve Storm’u yeniden öne geçirdi. Bu trydan sonra gelen ek sayı atışında Munster isabet bulamadı. Bu trydan sonra bu sefer Penrith Panthers atağa geçti. İki defa vuruş bombası yapan Panthers, maçın sonlarına doğru Kurt Capewell’la try buldu ve maçta eşitliğini getirdi. Trydan sonra gelen ek sayı atışında Crichton isabet bulunca Panthers maçı aldı.

Video Credit: National Rugby League

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir