Autumn Nations Cup, Aviva Stadium, Co. Dublin 5/12/2020 Ireland vs Scotland A general view of the Aviva Stadium ahead of the match Mandatory Credit ©INPHO/Laszlo Geczo

Avrupa Profesyonel Kulüp Ragbisi’nde 2020-21 sezonu final aşamasında uygulanacak kurallarını açıkladı. Buna göre COVID-19 pandemisiyle ilgili önemli bir karar yer aldı.

Bu karara göre maça katılacak tüm takımlar, maçtan üç gün önce PCR testi uygulayacak. Bu testlerin sonucu maçın oynanması güvenli olarak belirlenmemişse buna sebep olan kulüp diskalifiye edilecek. Her iki takımın oyuncularında da COVID-19 çıkması durumunda veya başka nedenlerle maçlar oynanamaması durumunda skor, Maç Skoru Çözümü Komitesi tarafından açıklanacak.

Diğer yandan oynanan maçlarda kadro dışındaki kişiler hiçbir koşulda statta yer alamayacak. Oyuncular haftada iki defa PCR testlerinden geçirilecek. Antrenman merkezlerinde COVID-19 pandemi koşullarına uygun hazırlanacak olan oyuncuların seyahat planı da kayıt altına alınacak. Oyuncuların araba paylaşımına izin verilmeyecek.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir