Ragbi lig dünyası, bugün itibariyle Kuzey Amerika’dan gelen haberle yönünü oraya çevirdi. Buna göre 19 Haziran’da North American Rugby League maçları başlayacak.

Söz konusu ligde toplam 14 takım oynayacak. İlk sezonda ABD – Kanada sınırları hala açılmadığından, maçlar üç konferansta oynayacak. ABD takımları Doğu ve Batı konferanslarında yer alacak. Kanada takımları ise Kanada konferansında bulunacak. Ancak ABD’den 12 takım katılırken, Kanada’dan iki takım bulunuyor.

Daha önce RFL liglerinde oynayan Toronto Wolfpack ve RFL başvurusu sonuçlanan Ottawa Aces’ın yanı sıra RFL’ye başvuran New York RL takımları, NARL’de yer alacak. Ayrıca USARL’de daha önce oynayan Atlanta Rhinos, Boston 13s, Brooklyn Kings ve Phoenix Venom takımları bu sezon NARL’de yerlerini almış durumda. Cleveland RL, Washington Cavalry, Austin Armadillos, Las Vegas Blackjacks, Portland Loggers, San Diego Smells ve San Francisco Rush ise yeni kurulan takımlar olarak dikkat çekiyor.

NARL’nin ilk sezonunda konferans maçları, COVID-19 önlemleri kapsamında seyircisiz ve tek bir statta oynanacak. Bu sayede tüm takımlar, maçlarını bir günde bir statta oynayabilecekler. Doğu Konferansı’nda maçlar 19 Haziran’da Brooklyn’de, 20 Haziran’da ise Las Vegas’ta oynanacak. Kanada’da ise 14 Ağustos’ta oynanacak. Eğer COVID-19 pandemisi bu zamandaki kadar etkili olmazsa 2022 yılında Kanada takımları Doğu Konferansı’na dahil edilecek.

Maçlarda takımlar, birbirleriyle içeride ve dışarıda olmak üzere rakiplerle iki maç yapacak. Bu maçların ardından Doğu Konferansı’nda ilk üç sıradaki takımların yanı sıra Kanada Serisi’nin galibi Play-Off’a katılacak. Batı Konferansı’nda ise Play-Off’a dört takım katılacak. Play-Off’ta ilk olarak konferans yarı final maçları oynanacak. Tek maç üzerinden oynanacak olan Play-Off’ta sırasıyla konferans finali ve büyük final maçları oynanacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir