Super Rugby Aotearoa,Orangetheory Stadium, Christchurch, New Zealand 2/4/2021 Crusaders vs Highlanders Highlanders' Michael Collins scores a try despite Codie Taylor of the Crusaders Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/John Davidson

Sky Super Rugby Aotearoa’da altıncı haftanın ilk maçında Highlanders, deplasmanda Crusaders’ı 33-12 mağlup etti. Böylece Highlanders sezonun ikinci galibiyetini alarak puanını dokuza çıkardı. Crusaders ise sezonun ilk mağlubiyetini aldı.

Maçın başında Highlanders, Crusaders karşısında hazırlıklı geldiler. Temkinli olarak mücadele eden Highlanders, ilk olarak Mitch Hunt’ın penaltılarıya öne geçti. Ardından Billy Harmon’ın tryıyla da farkı açtı. Yine de Codie Taylor’ın uzatmada kaydettiği try ve Richie Mo’unga’nın ek sayısı ile Crusaders, ilk yarıya umutla kapattı.

Maçın ikinci yarısında Highlanders, Crusaders’a karşı sayı üretmeye devam etti. İlk yarının başlarında Hunt bir penaltı atışını sayıya çevirdi. Ancak maçın ilerleyen dakikalarında Michael Collins takımın ikinci tryını yaptı. Crusaders David Havili’nin tryıyla karşılık verdi. Ancak Connor Garden-Bachop’ın son dakikalarda bulduğu try ile Highlanders perdeyi kapattı.

Video: SANZAAR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir