Heineken Champions Cup Round of 16, Ricoh Arena, Coventry, England 3/4/2021 Wasps vs ASM Clermont Auvergne Clermont's Thibaud Lanen celebrates with Rabah Slimani after the game Mandatory Credit ©INPHO/Tommy Dickson

EPCR Şampiyonası’nda günün ilk maçında Clermont Auvergne, deplasmanda Wasps’ı 27-25 mağlup etti. Böylece Clermont Auvergne, çeyrek finale yükselen üçüncü isim oldu.

Maçta Kotaro Matsushima’nın son dakikalarda bulduğu try, Clermont Auvergne’a çeyrek finali getiren isim oldu. İkinci yarının başından sonuna kadar önde götüren Wasps, bu konuda galibiyet kutlamalarının hazırlıklarını yapsa da maçın sonlarına doğru gördükleri sarı kart onları alt üst etti. Bu sarı kart sonrasında avantajlı konuma geçen Fransız ekibi, bu avantajı kullanmaktan da çekinmedi.

Diğer yandan maçın ilk yarısı da karşılıklı trylara sahne oldu. Wasps’tan Paolo Odogwu’nun yaptığı tryla perde açılırken, Sebastien Bezy ve Peni Ravai’nin trylarıyla Clermont Auvergne karşılık verdi. Wasps ise bu duruma Josh Bassett’in tryıyla cevap verdi. Jacob Umaga’nın ilk yarının sonlarında bulduğu penaltı ile Wasps soyuna odasına rahat gitti. İkinci yarıda Ben Harris’in tryıyla Wasps farkı daha da açtı. Ancak Camille Lopez’in penaltıları onları rahatlattı. Maçın sonlarına doğru da malum olay meydana geldi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir